Güneşli Mahallesi, Üsküp Cd No:29, 34212 Bağcılar/İSTANBUL
tr

Baskı Beton Uygulamaları

Baskı Beton Uygulamaları

Baskı Beton Uygulamaları

Baskı Beton, her tür iç ve dış mekanlar için doğal ve tarihsel taşların eşsiz ve erişilmez görüntüsünü sunan bir dekoratif zemin kaplama teknolojisidir. Baskı beton uygulaması 1945`li yıllarda Amerika’da desenli tuğla yapımından esinlenerek ve zamanın verdiği değişim, teknolojinin gelişmesiyle birlikte bugünkü baskı beton haline gelmiştir. Baskı Beton tüm mekanlar için tasarlanmış bir zemin kaplama sistemidir. Önemli özelliği, tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren desen baskılı beton teknolojisi olmasıdır. Çok çeşitli renk ve desende uygulanabilen, granit ve diğer tabii taşların tüm doğal görünümünü veren Baskı Beton; Seçenek özgürlüğü, mukavemet değerleri, antik etkisi ve uygulama süresi ile geleneklere ve kültüre saygılı en yeni beton teknolojisidir.

Baskı Beton Nedir?

Baskı Beton; Dökülen özel beton ile aynı anda yüzeye uygulanan, aşınıma ve darbelere dayanıklı, tozmayan, leke tutmayan, kaydırmazlık sağlayan, solmayan, netice olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, gelecek nesillerle de yaşayacak yegane kaplama sistemidir.

Baskı Beton Uygulamasının Kullanıldığı Alanlar

Çevre düzenlemeleri, kent alanları, trafik ve yürüyüş yolları, alışveriş ve iş merkezleri, turistik tesisler, parklar, restorasyon alanları, marina ve rıhtımlar, otoparklar, akaryakıt istasyonları, bahçe düzenlemeleri ve iç mekanlar, meydanlar, kaldırımlar, garaj girişleri ve içleri, teraslar, bahçe yolları, havuz kenarları, müstakil ev, bina, dükkan, endüstriyel yapıların çevreleri ve girişleri.

Baskı Beton Uygulamasının Avantajları

Baskı Beton; sahada blok olarak uygulandığı için tek tek döşenmiş taş görüntüsü vermesine karşın, zeminde zamanla oluşabilecek oturmalardan etkilenmez. Aynı yüzey düzgünlüğünü her zaman korur. Tek tek döşenen bir malzeme olmadığı için taş aralarının oynaması, zamanla aralarda otların bitmesi gibi istenmeyen durumlar Baskı Beton için söz konusu değildir. Betona devamlı ıslak görüntüsü verir. Parlatıcı özelliğinin yanı sıra, betona nüfuz ederek tüm gözenekleri kapattığından betonun nefes almasına mani olmaz. Donma, çözülmeden dolayı oluşabilecek yüzey çatlaklarının oluşmasına engel olur. Aynı nedenle deniz suyu, rutubet, benzin, yağ, vb. maddelerden yüzeyin etkilenmemesini ve leke tutmamasını sağlar.

Yüzey üzerinde iz kalmaması, su birikmemesi, kaygan olmaması ve açık renkler kullanılılır. Sürücüler için gece görüşünü daha iyi hale getirmesi sayesinde güvenlik avantajı sağlayabilmektedir.

Baskı Betonun; Fiyatı, sağlamlığı, kalitesi, dekoratif olma özelliği vardır. Uygulama hızı açısından diğer karşınıza çıkabilecek tüm benzer yüzey kaplamalarına üstünlüğünü kanıtlayabilmiş alternatifi olmayan bir zemin kaplama sistemidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: